ניקוי יבש

ניקוי יבש

חליפות צמר, שמלות משי, וילונות אורגנזה הם רק דוגמאות למוצרים שזקוקים לניקוי יבש לצורך כיבוסם וניקויים. ניקוי יבש הוא הדרך הטובה, ולעיתים היחידה, לטפל בכתמים על גבי אריגים ובדים שלא ניתן לכבסם בכביסה רגילה. לצורך ניקוי יבש קיימת מכונה מיוחדת וחומרים מיוחדים המאפשרים לנקות את הבגדים ללא טיפת מים, אבל הם קיימים רק במכבסות מקצועיות העוסקות במתן שירות של ניקוי יבש.

לכל השירותים של מכבסת הנשיא לחץ

מתי צריך ניקוי יבש?

ניקוי יבש הינו תהליך במהלכו מכבסים או מנקים בגדים ובדים אשר עלולים להינזק מהמגע עם מים, סבון או אבקות ומרככי כביסה רגילים, ולכן לא ניתן לכבסם בכביסה רגילה. ניקוי יבש מבוסס על ניקוי בעזרת ממס אורני במקום ומים, ובאמצעות מכונה ייחודית המותאמת לכך. בנוסף, לעיתים ניקוי יבש הוא פיתרון לניקוי בדים עדינים אשר זקוקים לכביסת יד אבל כמעט בלתי אפשרי לכבסם ביד בבית מפאת גודלם או אורכם למשל. למעשה ניקוי יבש קיבל את שמו כיוון שאים בו שימוש במים כלל בתהליך הניקוי, אלא שימוש בממיסים אורגניים כאמור. פעולתם של הממיסים הללו עובדת על ניקוי מבלי לגרום להתפחת סיבי האריג (כמו שמתרחש בעת השימוש במים), אשר משנה את מימדי האריג לאחר הכביסה וגורם לקימוטים, התכווצויות או התרחבויות של הבד או האריג לאחר ייבושו.

לניקוי וילונות לחצו

תהליך ניקוי יבש

הניקוי עצמו נעשה באמצעות מכונה מיוחדת לשם כך. הבגדים, לאחר שרוססו בחומר מיוחד, מוכנסים למכונה ביחד עם כמות מתאימה של הממס האורגני. פעולת המכונה כוללת שטיפת הבגד בממס, סחיטתו וייבושו, ואם קיים צורך אז גם גיהוץ הבגד (אם כי רוב הבגדים הזקוקים לניקוי יבש ייפגעו בגיהוץ רגיל ועוברים יישור באופן שונה במכבסה עצמה). התהליך מחייב הבנה וידע מקצועי בתחום שכן חובבנות עלולה לגרום לפגיעה חמורה בבגד והריסתו.

מכבסת הנשיא – הבחירה הראשונה שלך

ניקוי בגדים בעזרת ניקוי יבש דורש ידע ומקצועיות, מאחר ומדובר באריגים עדינים ומיוחדים הדורשים תשומת לב מיוחדת. טעות אחת קטנה מספיקה כדי להרוס חליפה שלמה. לכן, חשוב להפקיד את הבגדים לניקוי יבש במכבסה מקצועית ואמינה. אצלנו תוכלו ליהנות משירות מקצועי ומבגד נקי ויפה ממש כמו חדש.

מעוניינים בשירותי ניקוי יבש ? פנו עוד היום למכבסת הנשיא בביתן אהרון במספר : 09-8663084 050-2540400