לא לעלות עם הנעלים על הספה!

העיסוק בניקיון משרדים כולל בעיקר התייחסות לפנוי אשפה, שטיפת רצפה וניקוי אבק. אך באין התייחסות לניקיון הרהיטים במשרד, תיווצר אי נעימות גדולה לעובדים ולמבקרים כאחד. קראו מהם נקודות התורפה וכיצד ניתן לעקוף אותן, בכתבה הבאה.

הרצפה נקייה, החלונות מטונפים

כל עובד ניקיון ישמח להוביל אתכם במסדרונות המצוחצחים ולהראות כיצד אפילו הפנאלים רטובים לאחר שטיפה יסודית, אך אם תרימו את מבטכם אל החלונות במשרד תגלו שהם קצת פחות מבריקים ומצוחצחים.

למעשה, אחת מנקודות התורפה המרכזיות של חברות ניקיון משרדים הוא הטיפול בחלונות. לעיתים נמנעים עובדי הניקיון מלנקות את החלונות כוון שהם גבוהים והפעולה מסורבלת, לעיתים בשל העובדה כי הם מכוסים בווילונות המסתירים את מצבם האמיתי, ולעיתים מתוך עצלות. כך או כך, חלונות מטונפים אינם מראה מלבב.

בקשו מעובדי הניקיון להקפיד על טיפול בחלונות אחת לשבועיים או לחודש, בהתאם לצורך. קביעת מועד תסייע להכניס את המשימה לפרוטוקול העבודה ותמנע מצב בו ניקיון החלונות יישכח או ידחה.

הספות בלובי? גם הן זקוקות לצחצוח

אם לובי משרדכם מרוהט עליכם לבדוק דרך קבע את מצבו, כוון שריהוט מלוכלך יהווה כרטיס ביקור גרוע ביותר לעסק שלכם.

באופן כללי מומלץ לרכוש ריהוט משרדי העשוי מוחמרים קלים לניקוי. לדוגמא: רהיטי עץ בציפי לקה, אותם ניתן לנקות בעזרת נוזל ניקוי סטנדרטי לרהיטים ומטלית לחה. לטיפול ברהיטים מסוג עור או דמוי עור יש להצטייד ספריי לניקוי משטחי עור ומגבונים.

טרם ניקיון ראשוני של הרהיטים בדקו שברשותכם מוצרי הניקוי הייעודיים וזאת בכדי למנוע מצב בו ייהרס הרהיט בשוגג. אם אינכם יודעים מהו חומר הניקוי המתאים אל תחששו לצלצל ליצרן או לספק הרהיטים ולשאול. מוטב לתכנן צעדיכם בזהירות בכדי למנוע פגיעה ברהיטים.

אם אתם מעסיקים עובדים מחברת ניקיון משרדים – תוכלו להתייעץ גם עמם לגבי סוג מוצרי הניקוי המומלצים. אלה ישמחו להעניק לכם מהידע הרב שלהם בתחום, ואף לספק מוצרי ניקוי בתוספת תשלום.

בבואכם לנקות את הרהיטים בלובי הקפידו כי כל החלקים המרכיבים את הריהוט זוכים לטיפול הולם, הווה אומר: הידיות, רגלי הריהוט והמשענות.

מתי בפעם האחרונה ניקיתם את ציוד המחשוב?

בין אם אתם נוהגים לאכול מעל המקלדת ובין אם אתם נמנעים מכך בתוקף, דעו כי המקלדת צוברת אבק, פירורים ולכלוך בדרך קבע. חשוב מאוד לנקות אותה בספריי מיוחד (אותו ניתן לרכוש בחנויות המחשוב), או במטלית לחה.

העכבר גם הוא זקוק לניקוי אחת לחודש. מכוון שהעכבר נמצא כל העת על השולחן הוא אוגר אבק, ובמידה והעינית הממוקמת בתחתית העכבר תתמלא באבק ולכלוך – תתקשו להזיזו ולתפעל אותו כראוי.

לאחר שניקיתם את המקלדת והעכבר המשיכו הלאה למרכיב הבא: מסך המחשב. חשוב מאוד לנקות את מסך המחשב בכדי לאפשר ראות טובה. את המסך יש לנקות אך ורק במטלית יבשה ונקייה. הקפידו על כך שכן שימוש במים על פני המסך עלול לגרום לתקלה במקרה הטוב, ולהוציאו משימוש במקרה הרע.

הסתכלו סביב, מה עוד דורש ניקוי?

אל תסתפקו בניקיון כללי. בדקו מה סביבכם לא קיבל התייחסות וכיצד ניתן לנקות ולשפר את מראה המשרד. תנו הכוונה לעובדי הניקיון מעת לעת, ובקשו גם מהעובדים לקחת חלק בשימור הניקיון במשרד, ולשמור על סביבתם.

מאת: ענבל ראוכורגר, אתר הספקים

לחזרה לניקוי ספות מקצועי