שמירה על ניקיון הבית

לכלוך, אבק ובלאגן, בידיוק כמו שלג, רק הולכים ונערמים. אך בשונה ממנו, הם רחוקים מליהיות  צחורים או להעלם מעצמם ביום למחרת. כך, מבלי שהספקתם לשים לב, הגרב הזרוקה הפכה להר של גרבים, גרגר אבק הפך לשמיכת חנק, העובש התפשט במקלחת והכתם הקטן התברר כחלודה ש"אכלה" את הכיריים. כשהבית מאמץ מראה דהוי, מלוכלך ומאובק הוא מאבד את מהותו שכן החשק לחזור אליו או להשאר בתוכו- יורד.

כדי לתת לביתכם צ'אנס נוסף, מומלץ לשלב בין גורמים מקצועיים כמו חברת ניקיון בעלת מכשור וכוח אדם מנוסה לבין תחזוקה שוטפת מעשה ידיכם.

פונים למקצוענים

בכל הנוגע לניקיון הבית "השורה התחתונה" רחוקה מליהיות העיקר בסיפור. הרי כל אדם יכול לנקות את הבית, אך מה קורה בין לבין? התשובה לכך היא - עבודה אינטנסיבית ומרובת שעות ולעתים אף  הרס משטחים שלמים בחומרים שאינם תואמים. כדי להימנע מנזקים, לחסוך בזמן ואנרגיה ולקבל תוצאה מרהיבה- חשוב לפנות לגורם מקצועי. כיום אין צורך לבצע מרדף אחר עוזרות בית עם המלצות שכן הכל מצוי במרחק טלפון בודד לחברת הניקיון.

מה היתרונות?

  • מקצוענות! עוזרות בית המועסקות בחברה איכותית, עוברות ניפוי והתאמה ע"י מנהלי כ"א, ואף עוברות הכשרה מקצועית במסגרת החברה. בנוסף, כל ענייני הביטוח (לאומי/ פנסיוני) מוסרים מכתפי הלקוח.
  • הבית תמיד נקי! צוות ניקיון מיומן פועל ביסודיות, יודע כיצד להתאים בין חומר הניקוי למשטח העבודה, ותמיד מותיר אחריו בית מבריק.
  • גישה לציוד תעשייתי. לצד צוות עוזרות בית מנוסות, חברות הניקיון עושות שימוש במכשור שהאדם הפרטי לא מחזיק בארון המטאטאים. בהם: מכונות טיטוא או שטיפת רצפות, ציוד פוליש, שואבי אבק ונוזלים, חומרים ומכונות לניקוי ריפודים ושטיחים, מכונות לניקוי בלחץ מים וקיטור, עגלות ניקוי והרשימה צרה מלהכיל.
  • "תוכנית לפי בקשתך". חברת ניקיון מקצועית מאפשרת בניית תוכנית ניקיון גמישה המותאמת לצרכי הלקוח והעדפותיו. התוכנית מתגבשת בביקור מקדים בבית הלקוח.

ת-ח-ז-ו-ק-ה שוטפת!

בין ביקור לביקור של עוזרת הבית ניתן לבצע מספר מטלות פשוטות שימנעו את אפקט כדור השלג. בהן:

  • התחילו בקטן! התחילו מניקוי הספות באמצעות שואב אבק וניגוב קל של משטחי השיש, ובהדרגתיות עברו לניקוי חלונות, מראות ומדפים.
  • חלקו את המלאכה. שיטת "הכל במכה" עלולה להתיש ולהפוך את הניקיון לנטל, לכן מומלץ לפרוס את המטלות על פני ימים ולבצען בנחת.
  • נקו מדי שבוע. שבוע שלם ללא רמז של ניקיון מתורגם לבלאגן מצטבר שההתמודדות עמו אינה סימפטית.
  • ערכו רשימת מטלות. מלאכת ההברקה צריכה להתחלק, וטבלת מטלות היא ה-דרך לעשות זאת. בטבלה יירשמו שמות בני הבית ומטלה בודדת תוקצה מידי יום לאדם אחר, לשם גיוון ומניעת סכסוכים רצוי לשנות את אופי המטלה מידי שבוע.