איך נבצע ניקוי נכון של ספות נפתחות?

איך נבצע ניקוי נכון של ספות נפתחות?

ספות נפתחות מהוות פתרון אירוח ושינה מושלם. הן חוסכות מקום בחלל החדר, מאפשרות בו תנועה חופשית וגם נוחות לישיבה ושינה. בהתאם לכך, הן גם חשופות יותר ללכלוך: הפעולה היום-יומית של סגירה ופתיחת הספה עשויה לגרום לכתמים, כמו גם מיקום ספה נפתחת בחדרי ילדים או נוער, שכידוע נחשבים לחדרים שחשופים יותר ללכלוך משאר חדרי הבית. מיקום של ספה כזו בסלון עשוי גם הוא להגדיל את הסיכוי ללכלוך וכתמים, במיוחד אם בני הבית נוהגים לשבת ולאכול מול הטלוויזיה.

השלבים בניקוי ספה נפתחת

לפני שניגשים למלאכת ניקוי הספה, חשוב לבדוק מול היצרן באם קיימות הוראות ניקוי מיוחדות. הוראות אלה יופיעו בדרך כלל במסגרת הניירת שמגיעה עם הספה. במידה ואין בידיכם את מסמכי היצרן תמיד ניתן לחפש הוראות ניקוי באתר האינטרנט הרשמי שלו. עם זאת, לרוב הספות יתאימו מספר פעולות ניקוי בסיסיות. במידה והספה כוללת מזרן מתנתק, ניתן לשטוף אותו קלות ולהוציא אותו לייבוש בשמש למספר שעות. כתמים חזקים במיוחד ניתן לנקות באמצעות חומרים מיוחדים שמטרתם היא ניקוי ספות. חומרי ניקוי אלה ניתנים להשגה בכל חנות שמוכרת גם כלים וחומרים לניקוי כללי.

במידה והספה הנפתחת כוללת ריפוד נפרד, ניתן לכבסו בנפרד משאר הכביסה בטמפרטורה של 40 מעלות ובתכנית כביסה עדינה על מנת למנוע את כיווץ הבד. לא מומלץ לייבש במייבש כביסה, אלא לתלות לייבוש בשמש. חשוב מאד להכניס את הריפוד ברגע שהוא יבש ולא להשאירו יותר מידיי זמן בשמש על מנת שלא לגרום פגיעה בצבע.

למידע נוסף אודות ניקוי ספות מקצועי לחצו

שואבים את האבק, מסירים את הכתמים

ספה נפתחת נחשבת מורכבת יחסית לספה רגילה. לרוב היא תכיל בתוכה מנגנון מכני מתקפל שמאפשר לפתוח ולסגור אותה. אחד המאפיינים הייחודיים של מנגנון פנימי הוא החיבורים בין החלקים המתקפלים. חיבורים אלה נוטים לצבור אבק רב, כך חשוב לנקות באופן סדיר את החרכים בקיפולים ואת הפינות ה"נסתרות". ניקוי סדיר הוא פשוט וקל - שאיבה קבועה בשואב אבק. ניקוי זה חשוב במיוחד במידה ואחד או חלק מבני הבית אלרגיים לאבק.

 

אם הכתמים על הספה עקשניים מידיי וגם חומרי ניקוי ספות מיוחדים לא מועילים, זה הזמן לפנות לנשק יום הדין – ניקוי יבש. כיום ישנן חברות ניקיון שמגיעות עד הבית ומנקות את הספות בשיטות המותאמות לסוגי הריפוד השונים. לרוב חברות אלה עושות שימוש במכונה ניידת שמאפשרת החדרת חומרי ניקוי לספות, שטיפתן וייבושן במקום. גם אם מדובר בפתרון שעובד פלאים, לא מומלץ לבצע ניקוי יבש באופן תדיר מידיי על מנת לא להחליש את בד הספה.